השינה מושפעת רבות מהלחץ היום יומי שלעיתים גורם להתעוררויות ולחוסר שקט גם במהלך פרק הזמן שמוקדש לצבירת כוחות מחודשים ולמנוחה. ג'קוזי יכול לתרום רבות לאיכות החיים מכיוון שהטבילה בו עשויה לשפר בצורה המיידית את יכולת ההירדמות וליהנות דרך כך משינה הרבה יותר טובה ועמוקה. יותר ויותר אנשים כיום ברחבי העולם כולו סובלים מהפרעות שינה. מדובר בתופעה ידועה שנחקרת בכל רחבי העולם ועל פי המסקנות ישנם כמה גורמים בולטים שקשורים האחד לשני ומשפיעים באופנים ובזמנים שונים על רובם המכריע של האנשים שסובלים מהפרעות באיכות השינה.

תמונה של ג'קוזי

177

הפרעות כתוצאה מלחץ יום יומי

גורם הלחץ הוא האלמנט החוזר בלא מעט מחקרים שנערכו בכל העולם. לחץ הוא תופעה רווחת בעולם המודרני והשפעותיה על הפיזיולוגיה נחקרות כיום באופן גורף ונחשדות ככאלה אשר מהוות את השורש והסיבה של לא מעט תופעות כרוניות נרחבות ולא רק הפרעות בשינה. הפרעות השינה אשר זוהו כמחוברות ללחצים יום יומיים מתבטאות בין השאר בקושי להירדם בלילה, התעוררות מוקדמת או התעוררות חוזרת למשך כל הלילה, קושי לישון שוב לאחר ההתעוררות, שינה קלה ולא עמוקה ושינה תזזיתית וחסרת שקט.

אמצעי לשחרור מתחים ולחץ

ההקדמה הארוכה הזו באה להבהיר את אחד האמצעים המרכזיים שיכולים לסייע לא מעט למי אשר סובל מתופעות אלו. אמצעי זו הוא ג'קוזי שידוע כיום ככזה שמסוגל להעניק תמיכה לא מבוטלת במסגרת תהליך הריפוי. הטבילה בג'קוזי כידוע מלווה בשלווה הן עבור הגוף והן עבור הנפש. על ידי נוכחות של חומרים שונים בדם ניתן לזהות מתח. הגוף מופעל באמצעות הורמונים והלחץ שהוא חווה איננו רק תופעה של מחשבות מלחיצות אלא גם ניכר בתחושות ברורות בכל הגוף הקשורות להפעלה הורמונאלית מוגברת.

תמונה של מערכת ספא

KKK

מה הטבילה בג'קוזי עושה לגוף?

זהו מנגנון ופני שבא לייצר אנרגיה גבוהה בעת של לחץ. העידן המודרני גורם לנו להיות במתח זמן ממושך והתוצאה היא פגיעה בבריאות וביכולת להירגע, שכן המנגנון האמור 'שומר' עלינו ערים ומרוכזים. הטבילה בג'קוזי עוטפת את כל הגוף בחום ומאפשרת לו ליהנות מתחושה הרפיה כללית כחלק מיתרונות של מערכות ספא . מערכות הגוף מגיבות באופן מיידי לטבילה בג'קוזי ומאפשרת לשרירים המוחזקים במתח גבוה מן הרצוי במשך היום להשתחרר.

תמונות של ג'קוזי ומערכות ספא

M 33331